Hostinger Easy Onboarding 2.0.25 - en to ro_RO translation catalogue (375 entries)

en:  Learn how to connect your domain to Hostinger by watching this tutorial on YouTube for a step-by-step guide:
ro_RO:  Urmărește acest tutorial pas-cu-pas și află cum să-ți conectezi domeniul la Hostinger:

en:  Please refresh the page and try again.
ro_RO:  Vă rugăm să reîmprospătați pagina și să încercați din nou.

en: %s is already active
ro_RO: %s este deja activ

en: %s missing or empty
ro_RO: %s lipsesște sau e gol

en: (Credit/Debit card)
ro_RO: (Card de credit/debit)

en: <strong>Almost there!</strong> Just a few more steps to get your site ready for online success.
ro_RO: <strong>Aproape gata!</strong> Mai avem doar câțiva pași în pregătirea site-ul pentru succesul online.

en: <strong>Use built-in payment methods</strong> - no extra plugins needed.
ro_RO: <strong>Utilizează metode de plată încorporate</strong> - nu sunt necesare plugin-uri suplimentare.

en: <strong>Use built-in shipping methods</strong> - no extra plugins needed.
ro_RO: <strong>Utilizează metode de expediere încorporate</strong> - nu sunt necesare plugin-uri suplimentare.

en: Accept payments via credit card. Manage transactions within WordPress.
ro_RO: Accepți plăți prin card de credit. Gestionezi tranzacțiile în WordPress.

en: Access site identity and edit title
ro_RO: Accesează identitatea site-ului și editează titlul

en: Action Failed. Try again or contact support. Apologies.
ro_RO: Acțiune eșuată. Încearcă din nou sau contactează asistența. Ne cerem scuze.

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Activate
ro_RO: Activează

en: Activate plugin
ro_RO: Activați pluginul

en: Active
ro_RO: Activ

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add a domain
ro_RO: Adaugă un domeniu

en: Add a new page
ro_RO: Adaugă o pagină nouă

en: Add a title
ro_RO: Adaugă un titlu

en: Add content
ro_RO: Adaugă conținut

en: Add domain
ro_RO: Adaugă domeniu

en: Add plugin
ro_RO: Adaugă un plugin

en: Add product
ro_RO: Adaugă produs

en: Add shipping method
ro_RO: Adaugă o metodă de expediere

en: Add store details
ro_RO: Adaugă detaliile magazinului

en: Add the title of the page, for example, About. Click the Add Title text to open the text box where you will add your title. The title of your page should be descriptive of the information the page will have.
ro_RO: Adaugă titlul paginii, de exemplu, Despre. Dă click pe textul Add Title (Adăugare titlu) pentru a deschide caseta de text în care vei adăuga titlul. Titlul paginii tale trebuie să fie descriptiv cu privire la informațiile pe care le va conține pagina.

en: Add your first product
ro_RO: Adaugă primul tău produs

en: Add your first product or service
ro_RO: Adaugă primul tău produs sau serviciu

en: Added
ro_RO: Adăugat

en: Adding a logo is a great way to personalize a website or add branding information. You can use your existing logo or create a new one using the <a href="https://logo.hostinger.com/?ref=wordpress-onboarding" style="text-decoration:none; font-weight:bold; color:#673de6">AI Logo Maker.</a>
ro_RO: Adăugarea unui logo este o modalitate excelentă de a personaliza un site web sau de a adăuga informații de branding. Poți utiliza logo-ul tău actual sau poți crea unul nou utilizând <a href="https://logo.hostinger.com/?ref=wordpress-onboarding" style="text-decoration:none; font-weight:bold; color:#673de6">Instrumentul AI de creare logo.</a>

en: Adds Correios shipping methods to your WooCommerce store.
ro_RO: Adaugă metodele de expediere Correios la magazinul tău WooCommerce.

en: Adiciona PagSeguro como meio de pagamento (com desconto nas taxas oficiais).
ro_RO: Adaugă PagSeguro ca metodă de plată (cu reducere la tarifele oficiale).

en: Amazon Pay is embedded directly into your existing web site, and all the buyer interactions with Amazon Pay and Login with Amazon take place in embedded widgets so that the buyer never leaves your site.
ro_RO: Amazon Pay este încorporat direct în site-ul tău web actual, iar toate interacțiunile cumpărătorului cu Amazon Pay și Login cu Amazon au loc în widget-uri încorporate, astfel încât cumpărătorul să nu părăsească niciodată site-ul tău.

en: An error occurred while deleting the page.
ro_RO: A apărut o eroare în timpul ștergerii paginii.

en: An unexpected error occurred. Please try again or contact support.
ro_RO: A apărut o eroare neașteptată. Te rugăm să încerci din nou sau să contactezi serviciul de asistență.

en: An unexpected error occurred. Please try again.
ro_RO: A apărut o eroare neașteptată. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Anteraja Plugin is a WordPress plugin for WooCommerce for integrate Anteraja
ro_RO: Anteraja Plugin este un plugin WordPress pentru WooCommerce pentru a integra Anteraja

en: Are you sure you want to delete this page?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți această pagină?

en: Are you sure?
ro_RO: Ești sigur?

en: Attention:
ro_RO: Atenție:

en: Automated reports, monitoring tools, site presets, and 1-click ownership transfers – manage all of your projects quickly and easily.
ro_RO: Rapoarte automate, instrumente de monitorizare, presetări ale site-ului și transfer de proprietate cu 1 click - îți gestionezi toate proiectele rapid și ușor.

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Before publishing, you can preview your created page by clicking on the Preview button. If you are happy with the result, click the Publish button.
ro_RO: Înainte de publicare, poți previzualiza pagina creată, dând click pe butonul Previzualizare. Dacă ești mulțumit de rezultat, dă click pe butonul Publicare.

en: Being reviewed
ro_RO: În curs de revizuire

en: Build a custom-designed site in minutes with professional templates. You’ll be ready to go live in a few clicks.
ro_RO: Creează un site cu design personalizat în câteva minute cu ajutorul șabloanelor profesionale. Vei fi gata să te lansezi în online cu câteva clickuri.

en: Build a professional, custom-designed site in moments. Choose from 140+ templates or use AI.
ro_RO: Creează un site profesional, cu design personalizat, în câteva momente. Alege din cele peste 140 de șabloane sau utilizează AI-ul.

en: Build a professional, custom-designed site in moments. Just a few clicks and AI handles the rest.
ro_RO: Creează un site profesional, cu design personalizat, în câteva momente. Doar câteva click-uri și AI se ocupă de restul.

en: Buy domain
ro_RO: Cumpărați domeniu

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Cash on delivery
ro_RO: Plata la livrare

en: Change domain
ro_RO: Schimbarea domeniului

en: Check guide
ro_RO: Ghid de verificare

en: Choice parameter missing or empty
ro_RO: Parametrul de alegere lipsește sau este gol

en: Choice parameter missing or invalid
ro_RO: Parametrul de alegere lipsește sau este invalid

en: Choose a template
ro_RO: Alege un șablon

en: Choose another template
ro_RO: Alege un alt șablon

en: Choose template
ro_RO: Alege șablon

en: Choose the ways you'd like to ship orders to customers. You can always add others later.
ro_RO: Alege modalitățile prin care dorești să expediezi comenzile către clienți. Poți adăuga oricând altele mai târziu.

en: Collect emails from forms on your site and start sending on-brand email campaigns with Hostinger Reach – all powered by AI.
ro_RO: Colectați e-mailuri din formularele de pe site-ul dvs. și începeți să trimiteți campanii de e-mail de marcă cu Hostinger Reach - toate acestea fiind bazate pe inteligență artificială.

en: Collect emails from forms on your site and start sending on-brand email campaigns, powered by AI. Start free.
ro_RO: Colectați e-mailuri din formularele de pe site-ul dvs. și începeți să trimiteți campanii de e-mail de marcă, bazate pe inteligență artificială. Începeți gratuit.

en: Complete
ro_RO: Completează

en: Completed steps
ro_RO: Etape finalizate

en: Configure
ro_RO: Configurare

en: Configure the payment options and accept payments with cards, ticket and money of Mercado Pago account.
ro_RO: Configurează opțiunile de plată și acceptă plăți cu carduri, bilete și bani din contul Mercado Pago.

en: Congrats, you have connected WooPayments!
ro_RO: Felicitări, ai conectat WooPayments!

en: Congrats, you're ready to show off your site!
ro_RO: Felicitări, sunteți gata să vă prezentați site-ul!

en: Congrats, you’re ready to show off your site!
ro_RO: Felicitări, ești gata să-ți prezinți site-ul!

en: Connect
ro_RO: Conectează-te

en: Connect Amazon to site
ro_RO: Conectează Amazon la site

en: Connect domain now
ro_RO: Conectează domeniul acum

en: Connect on hPanel
ro_RO: Conectează-te pe hPanel

en: Connect your <strong>Amazon Associate</strong> account to fetch API details.
ro_RO: Conectează-ți contul de <strong>Asociat Amazon</strong> pentru a obține detalii API.

en: Connect your Amazon account to the site
ro_RO: Conectează-ți contul Amazon la site

en: Connect your domain
ro_RO: Conectează-ți domeniul

en: Connect your domain first
ro_RO: Conectează-ți mai întâi domeniul

en: Connect your domain to Hostinger
ro_RO: Conectează-ți domeniul la Hostinger

en: Connected a domain
ro_RO: Domeniul a fost conectat

en: Connected your Amazon account
ro_RO: Contul tău Amazon a fost conectat

en: Connecting
ro_RO: Conectarea

en: Content can be anything you wish, for example, text, images, videos, tables, and lots more. Click on a plus sign and choose any block you want to add to the page.
ro_RO: Conținutul poate fi orice, de exemplu, text, imagini, videoclipuri, tabele și multe altele. Dă click pe semnul plus și alege orice bloc pe care dorești să-l adaugi pe pagină.

en: Continue
ro_RO: Continuă

en: Continue setup
ro_RO: Continuă configurarea

en: Create Chronopost & Mondial relay shipping labels and send them easily.
ro_RO: Creează etichete de expediere Chronopost & Mondial relay și trimite-le rapid.

en: Create a logo
ro_RO: Creează un logo

en: Create a new Page
ro_RO: Creați o pagină nouă

en: Create a new page
ro_RO: Creați o pagină nouă

en: Create a site with AI
ro_RO: Creează un site cu AI

en: Create a website with AI
ro_RO: Creează un site web cu AI

en: Create additional shipment methods in WooCommerce and enable pricing based on cart weight or total.
ro_RO: Creează metode suplimentare de expediere în WooCommerce și activeazp prețurile în funcție de greutatea sau totalul coșului.

en: Create new site
ro_RO: Creează un site nou

en: Create site
ro_RO: Creează site

en: Create site with AI
ro_RO: Creează un site cu AI

en: Current page
ro_RO: Pagina curentă

en: Customize the way your site looks and start welcoming visitors.
ro_RO: Personalizează modul în care arată site-ul tău și începe să primești vizitatori.

en: DOKU plugin offers a seamless, secure payment solution allowing your customers to choose from various payment methods and complete transactions directly on your WooCommerce store.
ro_RO: Pluginul DOKU oferă o soluție de plată sigură și fără întreruperi, permițând clienților dvs. să aleagă din diferite metode de plată și să efectueze tranzacții direct în magazinul dvs. WooCommerce.

en: Database limit almost reached
ro_RO: Limita bazei de date aproape atinsă

en: Database limit reached
ro_RO: Limita bazei de date atinsă

en: Delete page
ro_RO: Ștergeți pagina

en: Digital products
ro_RO: Produse digitale

en: Direct bank transfer
ro_RO: Transfer bancar direct

en: Discover add-ons
ro_RO: Descoperă add-ons-uri

en: Disk usage limit almost reached
ro_RO: Limita de utilizare a discului aproape atinsă

en: Disk usage limit reached
ro_RO: Limita de utilizare a discului atinsă

en: Dismiss
ro_RO: Respinge

en: Do you have any comments/suggestions to improve our AI tools?
ro_RO: Ai comentarii/sugestii pentru a îmbunătăți instrumentele noastre AI?

en: Do you have any comments/suggestions to improve our WooCommerce onboarding?
ro_RO: Ai comentarii/sugestii pentru a îmbunătăți plugin-ul nostru de onboarding WooCommerce?

en: Domain
ro_RO: Domeniu

en: Domain needs setup
ro_RO: Domeniul are nevoie de configurare

en: Domain propagation can take up to 24 hours. Your domain will propagate automatically, and you don't need to take any action during this time.
ro_RO: Propagarea domeniului poate dura până la 24 de ore. Domeniul tău se va propaga automat și nu trebuie să iei nicio măsură între timp.

en: Duitku Payment Gateway integrates with your WooCommerce store and lets you accept those payments through our payment gateway.
ro_RO: Duitku Payment Gateway se integrează cu magazinul dvs. WooCommerce și vă permite să acceptați aceste plăți prin intermediul gateway-ului nostru de plată.

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Edit Home Page
ro_RO: Editează pagina de pornire

en: Edit Page
ro_RO: Editare pagină

en: Edit Pages
ro_RO: Editare pagini

en: Edit an image
ro_RO: Editează imaginea

en: Edit description
ro_RO: Editează descrierea

en: Edit post
ro_RO: Editează postarea

en: Edit post description
ro_RO: Editează descrierea postării

en: Edit site
ro_RO: Editează site-ul

en: Edit site title
ro_RO: Editează titlul site-ului

en: Efficient site management with WordPress add-ons
ro_RO: Gestionarea eficientă a site-ului cu WordPress add-ons

en: Enter your store details so we can help you set up your online store faster.
ro_RO: Introdu detaliile magazinului tău, astfel încât să te putem ajuta în configurarea rapidă a magazinului online.

en: Epeken All Kurir Plugin is a WordPress plugin for woocommerce to enable shipping methods featuring many shipping companies in Indonesia for Indonesia e-commerce.
ro_RO: Epeken All Kurir Plugin este un plugin wordpress pentru woocommerce pentru a permite metode de transport cu multe companii de transport din Indonezia pentru comerțul electronic din Indonezia.

en: Error:
ro_RO: Eroare:

en: Every website needs a domain that makes it easy to access and remember. Get yours in just a few clicks.
ro_RO: Fiecare site web are nevoie de un domeniu care să fie ușor de accesat și de reținut. Obține un domeniu de la noi în doar câteva click-uri.

en: Expand your audience with the help of Omnisend. Create email campaigns that drive sales.
ro_RO: Extinde-ți audiența cu ajutorul Omnisend. Creează campanii de email care generează vânzări.

en: Expired
ro_RO: Expirat

en: Expires on
ro_RO: Expiră la

en: Extends WooCommerce with a RedSys gateway.
ro_RO: Extinde WooCommerce cu un gateway RedSys.

en: Find the Media page
ro_RO: Găsește pagina Media

en: Find the answers you need in our Knowledge Base
ro_RO: Găsește răspunsurile de care ai nevoie în baza noastră de cunoștințe

en: Finish Setup
ro_RO: Finisare configurare

en: Finish registration
ro_RO: Finalizarea înregistrării

en: Follow these steps to complete your setup
ro_RO: Urmează acești pași pentru a finaliza configurarea

en: Generate content
ro_RO: Generează conținut

en: Generate content with AI
ro_RO: Generează conținut cu ajutorul AI

en: Get Discount
ro_RO: Obține reducerea

en: Get a domain
ro_RO: Obține un domeniu

en: Get deal
ro_RO: Obține oferta

en: Get found on Google
ro_RO: Afișează-te pe Google

en: Get images, text, and SEO keywords created for you instantly – try <strong>AI Content Creator</strong>.
ro_RO: Obține instantaneu imagini, text și cuvinte cheie SEO create pentru tine - încearcă <strong>Instrumentul AI pentru creare de conținut</strong>.

en: Get images, text, and SEO keywords created for you instantly.
ro_RO: Obține instantaneu imagini, text și cuvinte cheie SEO create pentru tine.

en: Get in touch with our live specialists
ro_RO: Ia legătura cu specialiștii noștri live

en: Get ready to accept customer payments. Let them pay for your products and services with ease.
ro_RO: Pregătește-te să accepți plățile clienților. Permite-le să plătească pentru produsele și serviciile tale cu ușurință.

en: Get ready to sell online. Add your first product, then set up payments and shipping.
ro_RO: Pregătește-te să vinzi online. Adaugă-ți primul produs, apoi configurează plățile și expedierea.

en: Get ready to sell online. Add your first product, then set up shipping and payments.
ro_RO: Pregătește-te să vinzi online. Adaugă primul tău produs, apoi configurează expedierea și plățile.

en: Get started
ro_RO: Începe acum

en: Get started!
ro_RO: Începe acum!

en: Getting your features ready
ro_RO: Îți pregătim funcțiile

en: Go to Posts
ro_RO: Mergi la postări

en: Go to the Customize page
ro_RO: Mergi la pagina Personalizare

en: Google Site Kit is an essential plugin that makes sure that potential visitors can find your site on Google.
ro_RO: Google Site Kit este un plugin esențial care se asigură că potențialii vizitatori îți pot găsi site-ul pe Google.

en: Got it!
ro_RO: Am reușit!

en: Help Center
ro_RO: Centru de ajutor

en: Hide completed
ro_RO: Ascunde acțiunile complete

en: Hide list
ro_RO: Ascunde lista

en: Hosted services for WooCommerce: automated tax calculation, shipping label printing, and smoother payment setup.
ro_RO: Servicii găzduite pentru WooCommerce: calcul automat al taxelor, tipărire etichete de expediere și configurare mai ușoară a plăților.

en: Hosting
ro_RO: Găzduire

en: Hosting plan
ro_RO: Plan de găzduire

en: Hostinger Academy
ro_RO: Academia Hostinger

en: Hostinger Easy Onboarding WordPress plugin.
ro_RO: Plugin Hostinger Easy Onboarding pentru WordPress.

en: Hover over the chosen post to see the options menu. Click on the Edit button to open the post editor.
ro_RO: Treci cursorul peste postarea aleasă pentru a vedea meniul de opțiuni. Dă click pe butonul Edit (Editare) pentru a deschide editorul de postări.

en: How could we make it easier to create a new WordPress website?
ro_RO: Cum am putea face mai ușoară crearea unui nou site WordPress?

en: How to Back Up a WordPress Site
ro_RO: Cum să faci backup la un site WordPress

en: How to Build an EFFECTIVE Landing Page with WordPress (2024)
ro_RO: Cum să creezi un landing page o EFICIENT cu WordPress (2024)

en: How to Create Your Coming Soon Page in WordPress (2024)
ro_RO: Cum să creezi pagina „În curând” în WordPress (2024)

en: How to Create a WordPress Contact Us Page
ro_RO: Cum să creezi o pagină WordPress de Contact

en: How to Create a WordPress Website in 10 Minutes Using Hostinger
ro_RO: Cum să creați un site WordPress în 10 minute folosind Hostinger

en: How to Import Images Into WordPress Website
ro_RO: Cum să imporți imagini în site-ul WordPress

en: How to Make a Website (2024): Simple, Quick, & Easy Tutorial
ro_RO: Cum să faci un site web (2024): Tutorial simplu, rapid și ușor

en: How to Point Domain Name to Web Hosting
ro_RO: Cum să direcțționezi numele de domeniu către găzduirea web

en: How to Set Up WordPress SMTP
ro_RO: Cum să configurezi WordPress SMTP

en: How would you rate your experience building a website based on a pre-built template? (Score 1-10)
ro_RO: Cum ai evalua experiența ta în crearea unui site web pe baza unui șablon predefinit? (Pe o scară de la 1-10)

en: How would you rate your experience setting up a WooCommerce site on our hosting?
ro_RO: Cum ai evalua experiența ta în configurarea unui site WooCommerce pe găzduirea noastră?

en: How would you rate your experience using our AI content generation tools in onboarding? (Scale 1-10)
ro_RO: Cum ai evalua experiența ta de utilizare a instrumentelor noastre de generare de conținut AI în procesul de onboarding? (Pe o scară de la 1-10)

en: I Bought a Domain, Now What?
ro_RO: Am cumpărat un domeniu, ce urmează?

en: If you wish to edit the image, click on the chosen image and click the Edit Image button. You can now crop, rotate, flip or scale the selected image.
ro_RO: Dacă dorești să editezi imaginea, dă click pe imaginea aleasă și pe butonul Editare imagine. Acum poți tăia, roti, întoarce sau scala imaginea selectată.

en: In the left sidebar, click Appearance to expand the menu. In the Appearance section, click Customize. The Customize page will open.
ro_RO: În bara laterală din stânga, dă click pe Aspect pentru a extinde meniul. În secțiunea Appearance (Aspect), dă click pe Customize (Personalizare). Se va deschide pagina Personalizare.

en: In the left sidebar, click Site Identity and edit your site title.
ro_RO: În bara laterală din stânga, dă click pe Identitatea site-ului și editează titlul site-ului.

en: In the left sidebar, click Site Identity, then click on the Select Site Icon button. Here, you can upload your brand logo.
ro_RO: În bara laterală din stânga, dă click pe Identitatea site-ului, apoi pe butonul Selectează pictograma site-ului. Aici, poți încărca logo-ul brandului tău.

en: In the left sidebar, find the Media button. Click on the Library button to see all the images you have uploaded to your website.
ro_RO: În bara laterală din stânga, găsești butonul Media. Dă click pe butonul Bibliotecă pentru a vedea toate imaginile pe care le-ai încărcat pe site-ul tău.

en: In the left sidebar, find the Pages menu and click on Add New button. You will see the WordPress page editor. Each paragraph, image, or video in the WordPress editor is presented as a "block" of content.
ro_RO: În bara laterală din stânga, găsești meniul Pagini, unde poți da click pe butonul Adaugă nou. Vei vedea editorul de pagini WordPress. Fiecare paragraf, imagine sau videoclip din editorul WordPress este prezentat ca un „bloc” de conținut.

en: In the left sidebar, find the Posts button. Click on the All Posts button and find the post for which you want to change the description.
ro_RO: În bara laterală din stânga, găsești butonul Postări. Dă click pe butonul Toate postările și găsești postarea pe care dorești să o modifici.

en: Increase your sites visibility by enabling its discoverability in the Google search engine.
ro_RO: Crește vizibilitatea site-urilor tale prin facilitarea descoperirii acestora în motorul de căutare Google.

en: Inodes limit almost reached
ro_RO: Limita de inodes aproape atinsă

en: Inodes limit reached
ro_RO: Limita de inodes atinsă

en: Install plugin
ro_RO: Instalați pluginul

en: Installation failed
ro_RO: Instalarea a eșuat

en: Installed
ro_RO: Instalat

en: Invite a Friend, Earn Up to $100
ro_RO: Invită un prieten, câștigă până la 100 $

en: It enables a WooCommerce site to accept payments through UPI apps like BHIM, Google Pay, Paytm, PhonePe or any Banking UPI app. Avoid payment gateway charges.
ro_RO: Permite unui site WooCommerce să accepte plăți prin aplicații UPI precum BHIM, Google Pay, Paytm, PhonePe sau orice aplicație bancară UPI. Evită comisioanele gateway-ului de plată.

en: Just a few more steps to launch your online store
ro_RO: Mai sunt doar câțiva pași pentru a-ți lansa magazinul online

en: Keep current site
ro_RO: Păstrează-ți site-ul actual

en: Knowledge Base
ro_RO: Bază de cunoștințe

en: Learn WordPress
ro_RO: Învață WordPress

en: Learn more
ro_RO: Aflați mai multe

en: Let AI explore, understand, and interact with your site. All content updates are auto-tracked so AI tools stay in sync with your site’s latest version.
ro_RO: Permiteți AI să exploreze, să înțeleagă și să interacționeze cu site-ul dvs. Toate actualizările de conținut sunt urmărite automat, astfel încât instrumentele AI să rămână sincronizate cu cea mai recentă versiune a site-ului dvs.

en: Link your Amazon Associates account to your website, start promoting products, and earn rewards. No API key required.
ro_RO: Conectează-ți contul de Amazon Associates la site-ul tău web, începe să promovezi produse și câștigă recompense. Nu este necesară o cheie API.

en: LiteSpeed Cache: How to Get 100% WordPress Optimization
ro_RO: LiteSpeed Cache: Cum să obții 100% optimizare WordPress

en: Loading...
ro_RO: Încărcare...

en: Loading…
ro_RO: Încărcare..

en: Make sure that your website shows up when visitors are looking for your business on Google.
ro_RO: Asigură-te că site-ul tău apare atunci când vizitatorii caută afacerea ta pe Google.

en: Make your site discoverable by AI
ro_RO: Faceți ca site-ul dvs. să poată fi descoperit de AI

en: Manage
ro_RO: Gestionează

en: Manage shipping
ro_RO: Gestionează expedierea

en: Market your business
ro_RO: Pune-ți afacerea pe piață

en: Midtrans-WooCommerce is official plugin from Midtrans. Midtrans is an online payment gateway.
ro_RO: Midtrans-WooCommerce este plugin oficial de la Midtrans. Midtrans este un gateway de plată online.

en: More info
ro_RO: Mai multe informații

en: Nameserver
ro_RO: Server de nume

en: No PHP files found in plugin directory
ro_RO: Nu s-au găsit fișiere PHP în directorul pluginului

en: No pages found.
ro_RO: Nu s-au găsit pagini.

en: Not connected
ro_RO: Nu este conectat

en: Not interested
ro_RO: Nu sunt interesat

en: Not needed
ro_RO: Nu este necesar

en: Not now
ro_RO: Nu acum

en: Not purchased
ro_RO: Nu a fost achiziționat

en: Not registered
ro_RO: Neînregistrat

en: Now <strong>finish setting up</strong> the plugins you've installed.
ro_RO: Acum <strong>finalizează configurarea</strong> pluginurilor pe care le-ai instalat.

en: Online store setup
ro_RO: Configurarea magazinului online

en: Opt-in to receive tips, discounts, and recommendations from the WooCommerce team directly in your inbox.
ro_RO: Înscrie-te pentru a primi sfaturi, reduceri și recomandări de la echipa WooCommerce direct în mesagerie.

en: Or use payment plugins
ro_RO: Sau utilizează pluginuri de plată

en: Or use shipping plugins
ro_RO: Sau utlizează pluginuri de expediere

en: Other
ro_RO: Altele

en: Page title:
ro_RO: Titlul paginii:

en: PayPal's latest complete payments processing solution. Accept PayPal, Pay Later, credit/debit cards, alternative digital wallets local payment types and bank accounts.
ro_RO: Cea mai recentă soluție completă de procesare a plăților PayPal. Acceptă PayPal, Pay Later, carduri de credit/debit, portofele digitale alternative, tipuri de plăți locale și conturi bancare.

en: Payment methods
ro_RO: Metode de plată

en: Payment plugins
ro_RO: Plugin-uri de plată

en: Payment settings
ro_RO: Setări de plată

en: Pending email verification
ro_RO: Verificare e-mail în așteptare

en: Pending phone verification
ro_RO: Verificare telefonică în așteptare

en: Play on YouTube
ro_RO: Redare pe YouTube

en: Plugin activation failed
ro_RO: Activarea pluginului a eșuat

en: Plugin directory not found
ro_RO: Fișierul pluginului nu a fost găsit

en: Plugin has been succesfully installed and activated
ro_RO: Plugin-ul a fost instalat și activat cu succes

en: Plugin installation failed
ro_RO: Instalarea pluginului a eșuat

en: Plugin main file not found
ro_RO: Fișierul principal al pluginului nu a fost găsit

en: Plugin sucessfully activated
ro_RO: Plugin activat cu succes

en: Plugin sucessfully installed
ro_RO: Plugin instalat cu succes

en: Pre-built websites and themes
ro_RO: Site-uri și teme pre-construite

en: Preview
ro_RO: Previzualizare

en: Preview site
ro_RO: Previzualizare site

en: Preview website
ro_RO: Previzualizează site-ul web

en: Promote products on your site
ro_RO: Promovați produse pe site-ul dvs

en: Publish the page
ro_RO: Publică pagina

en: Rate this plugin
ro_RO: Evaluează acest plugin

en: Recommended for you
ro_RO: Recomandat pentru tine

en: Registered at another provider
ro_RO: Înregistrat la un alt furnizor

en: Registering
ro_RO: Înregistrare

en: Registration didn't work
ro_RO: Înregistrarea nu a funcționat

en: Renew
ro_RO: Reînnoire

en: Restore
ro_RO: Restaurare

en: Run an Amazon Affiliate site
ro_RO: Gestionează un site de Afiliat Amazon

en: Run email marketing campaigns
ro_RO: Gestionează campanii de marketing prin email

en: Save
ro_RO: Salvați

en: Saving
ro_RO: Economisire

en: Search pages
ro_RO: Pagini de căutare

en: Securely accept payments, synchronize sales, and seamlessly manage inventory and product data between WooCommerce and Square POS.
ro_RO: Acceptă plăți în siguranță, sincronizează vânzările și gestionează fără probleme inventarul și datele despre produse între WooCommerce și Square POS.

en: Sell products, services and digital downloads. Set up and customize each item to fit your business needs.
ro_RO: Vinde produse, servicii și produse digitale. Configurează și personalizează fiecare articol pentru a se potrivi nevoilor afacerii tale.

en: Sell products, services, and digital downloads. Set up and customize each item to fit your business needs.
ro_RO: Vinde produse, servicii și produse digitale. Configurează și personalizează fiecare articol pentru a se potrivi nevoilor afacerii tale.

en: Set up Google Site Kit
ro_RO: Configurează Google Site Kit

en: Set up Site Kit
ro_RO: Configurează Site Kit

en: Set up a payment method
ro_RO: Configurează o metodă de plată

en: Set up an online store
ro_RO: Creează un magazin online

en: Set up payment method
ro_RO: Configurează metoda de plată

en: Set up payments
ro_RO: Configurează plăți

en: Set up shipping
ro_RO: Configurează expedieri

en: Set up shipping method
ro_RO: Configurează metoda de expediere

en: Set up your online store
ro_RO: Configurează magazinul tău online

en: Set up your site
ro_RO: Configurează-ți site-ul

en: Setting up...
ro_RO: Se configurează...

en: Setup <strong>WooCommerce</strong>, add products or services, and start selling today.
ro_RO: Configurează <strong>WooCommerce</strong>, adaugă produse sau servicii și începe să vinzi astăzi.

en: Setup Google Site Kit
ro_RO: Configurează Google Site Kit

en: Setup my online store
ro_RO: Configurează magazinului meu online

en: Setup website
ro_RO: Configurează site-ul web

en: Share your referral link with friends and family and <b>receive 20% commission</b> for every successful referral.
ro_RO: Distribuie link-ul tău de recomandare către prietenii și familia și <b>poți primi un comision de 20%</b> pentru fiecare persoană care devine client.

en: Share your referral link with friends and family and <strong>receive 20% commission</strong> for every successful referral.
ro_RO: Distribuie link-ul tău de recomandare către prietenii și familia și <strong>poți primi un comision de 20%</strong> pentru fiecare persoană care devine client.

en: Ship products with ease
ro_RO: Expediază produse cu ușurință

en: Shipping methods
ro_RO: Metode de expediere

en: Shipping plugins
ro_RO: Plugin-uri de expediere

en: Shipping settings
ro_RO: Setări de expediere

en: Shop locale is empty, please setup store first
ro_RO: Magazinul local este gol, te rugăm să configurezi mai întâi magazinul

en: Show list
ro_RO: Afișează lista

en: Simpaisa is providing Easy To Integrate Jazzcash & Easypaisa Digital Payment Services.
ro_RO: Simpaisa oferă servicii de plată digitală ușor de integrat Jazzcash & Easypaisa.

en: Skip
ro_RO: Treci peste

en: Something went wrong
ro_RO: Ceva nu a mers bine

en: Sorry, there are activation errors.
ro_RO: Ne pare rău, au apărut erori de activare.

en: Sorry, there are validation errors.
ro_RO: Ne pare rău, au apărut erori de validare.

en: Start creating your site
ro_RO: Începe crearea site-ului tău

en: Start earning
ro_RO: Începe să câștigi bani

en: Start promoting
ro_RO: Începeți promovarea

en: Start promoting affiliate products and earn rewards. It’s quick and easy to get started.
ro_RO: Începeți să promovați produse afiliate și câștigați recompense. Este rapid și ușor să începeți.

en: Step category and/or step does not exist.
ro_RO: Categoria de pas și/sau pasul nu există.

en: Store location locale not found
ro_RO: Magazinul local nu a fost găsit

en: Suspended
ro_RO: Suspendat

en: Take credit card payments on your store using Stripe.
ro_RO: Efectează plăți cu cardul de credit în magazinul tău utilizând Stripe.

en: Take me there
ro_RO: Du-mă acolo

en: Tell us a bit about your business
ro_RO: Spune-ne câte ceva despre afacerea ta

en: Temporary
ro_RO: Temporar

en: The Hostinger Easy Onboarding plugin requires minimum PHP version of <b>%s</b>.
ro_RO: Pluginul Hostinger Easy Onboarding necesită o versiune PHP minimă de <b>%s</b>.

en: The USPS Simple plugin calculates rates for domestic shipping dynamically using USPS API during checkout.
ro_RO: Pluginul USPS Simple calculează în mod dinamic tarifele pentru expedierea internă utilizând USPS API în timpul procesului de finalizare a comenzii.

en: The biggest ever <span style="color: #8C85FF">Amazing Friday</span> sale!
ro_RO: Cea mai mare promoție de <span style="color: #8C85FF">Black Friday</span>!

en: The biggest ever <span style="color: #8C85FF">Black Friday</span> sale!
ro_RO: Cea mai mare reducere de <span style="color: #8C85FF">Black Friday</span>!

en: The biggest ever <span style="color: #8C85FF">Blessed Friday</span> sale!
ro_RO: Cea mai mare reducere de <span style="color: #8C85FF">Black Friday</span>!

en: The biggest ever <span style="color: #8C85FF">Cyber Monday</span> sale!
ro_RO: Cea mai mare reducere de <span style="color: #8C85FF">Cyber Monday</span>!

en: The biggest ever <span style="color: #8C85FF">End of the year</span> sale!
ro_RO: Cea mai mare reducere de <span style="color: #8C85FF">sfârșit de an</span>!

en: The biggest ever <span style="color: #8C85FF">White Friday</span> sale!
ro_RO: Cea mai mare reducere de <span style="color: #8C85FF">Black Friday</span>!

en: The page was deleted!
ro_RO: Pagina a fost ștearsă!

en: The plugin allows you to accept digital payments from Satispay users.
ro_RO: Plugin-ul vă permite să acceptați plăți digitale de la utilizatorii Satispay.

en: Theme activation failed
ro_RO: Activarea temei a eșuat

en: Theme has been succesfully activated
ro_RO: Tema a fost activată cu succes

en: Theme has been succesfully installed
ro_RO: Tema a fost instalată cu succes

en: Theme has been succesfully installed and activated
ro_RO: Tema a fost instalată și activată cu succes

en: Theme installation failed
ro_RO: Instalarea temei a eșuat

en: Theme sucessfully activated
ro_RO: Tema a fost activată cu succes

en: Theme sucessfully installed
ro_RO: Tema a fost instalată cu succes

en: There was an error.
ro_RO: A existat o eroare.

en: This enables you to accept various payments via Xendit with just a few clicks.
ro_RO: Acest lucru vă permite să acceptați diverse plăți prin Xendit cu doar câteva clicuri.

en: This extension gives you the possibility to use the Colissimo shipping methods in WooCommerce
ro_RO: Această extensie îți oferă posibilitatea de a utiliza metodele de expediere Colissimo în WooCommerce

en: This field is required
ro_RO: Acest câmp este obligatoriu

en: Title
ro_RO: Titlul

en: To upload a new image, click on Add New button on the Media Library page and select files.
ro_RO: Pentru a încărca o imagine nouă, dă click pe butonul Adaugă de pe pagina Biblioteca media și selectează fișierele dorite.

en: Try Omnisend
ro_RO: Încearcă Omnisend

en: Try again
ro_RO: Încercați din nou

en: Try free for 1 year
ro_RO: Încercați gratuit timp de 1 an

en: Turn on
ro_RO: Porniți

en: Turn site visitors into loyal customers
ro_RO: Transformați vizitatorii site-ului în clienți fideli

en: Turn site visitors into subscribers
ro_RO: Transformați vizitatorii site-ului în abonați

en: Tutorials
ro_RO: Tutoriale

en: Unknown error code.
ro_RO: Cod de eroare necunoscut.

en: Upload an image
ro_RO: Încarcă o imagine

en: Upload your logo
ro_RO: Încarcă logo-ul tău

en: Use the special discount code <b>ONLYHOSTINGER30</b> to get 30% off on Omnisend for 6 months when you upgrade.
ro_RO: Atunci când faci upgrade, utilizează codul special de reducere <b>ONLYHOSTINGER30</b> pentru a beneficia de o reducere de 30% la Omnisend timp de 6 luni.

en: Verify phone
ro_RO: Verificarea telefonului

en: View checklist
ro_RO: Vezi checklist-ul

en: View completed
ro_RO: Vezi acțiunile complete

en: View less
ro_RO: Vezi mai puțin

en: View list
ro_RO: Vezi lista

en: View more
ro_RO: Vezi mai mult

en: View plugins
ro_RO: Vezi pluginuri

en: Visit hPanel and connect a real domain. If you already did this, please wait up to 24h until the domain fully connects
ro_RO: Accesează hPanel și conectează un domeniu real. Dacă ai făcut deja acest lucru, te rugăm să aștepți până la 24 de ore până la conectarea completă a domeniului

en: Wait for domain propagation
ro_RO: Așteaptă propagarea domeniului

en: Want to create a new AI site?
ro_RO: Vrei să creezi un nou site AI?

en: Want to create a new site on a different template?
ro_RO: Vrei să creezi un site nou pe un șablon diferit?

en: Want to create a new site on a pre-built template?
ro_RO: Vrei să creezi un site nou pe un șablon pre-construit?

en: Want to create a new site?
ro_RO: Vrei să creezi un site nou?

en: We apologize for the inconvenience. The AI content generation process encountered a server error. Please try again later, and if the issue persists, kindly contact our support team for assistance.
ro_RO: Ne cerem scuze pentru neplăceri. Procesul de generare a conținutului AI a întâmpinat o eroare de server. Te rugăm să încerci din nou mai târziu, iar dacă problema persistă, te rugăm să contactezi echipa noastră de asistență.

en: We'll use this information to help you set up your store faster.
ro_RO: Vom folosi aceste informații pentru a te ajuta să-ți configurezi magazinul mai rapid.

en: Website URL
ro_RO: URL-ul site-ului

en: Website setup
ro_RO: Configurarea site-ului web

en: Welcome to WordPress!
ro_RO: Bine ai venit la WordPress!

en: What type of products or services will you sell?
ro_RO: Ce tip de produse sau servicii vei vinde?

en: Where is your store located?
ro_RO: Unde este situat magazinul tău?

en: WordPress tutorials
ro_RO: Tutoriale WordPress

en: Yes, skip step
ro_RO: Da, treci peste acest pas

en: You are running <b>%s</b> PHP version.
ro_RO: Utilizezi versiunea PHP <b>%s</b>.

en: You can also set up a shipping method without installing additional plugins.
ro_RO: De asemenea, poți configura o metodă de expediere fără a instala pluginuri suplimentare.

en: You can connect a domain to Hostinger by changing the nameservers. Different domain providers are have unique procedures for changing nameservers. Here are Hostinger's nameservers:
ro_RO: Poți conecta un domeniu la Hostinger prin schimbarea nameserverelor. Diferiți furnizori de domenii au proceduri distincte pentru schimbarea nameserverelor. Acestea sunt nameserverele Hostinger:

en: You can see the whole post in the editor. Find the description part and change it to your preferences.
ro_RO: Poți vedea întreaga postare în editor. Găsește partea de descriere și modific-o conform preferințelor tale.

en: You need to purchase a domain for your website before the preview domain becomes inaccessible. Find a desired website name using a <a style="text-decoration:none; font-weight:bold; color:#673de6" target="_blank" href="https://hpanel.hostinger.com/domains/domain-checker" >domain name searcher.</a >
ro_RO: Trebuie să achiziționezi un domeniu pentru site-ul tău web înainte ca domeniul de previzualizare să devină inaccesibil. Găsește-ți numele de site web dorit utilizând un <a style="text-decoration:none; font-weight:bold; color:#673de6" target="_blank" href="https://hpanel.hostinger.com/domains/domain-checker" >Instrument de căutare a numelor de domeniu.</a >

en: You'll love these great deals that were handpicked just for you.
ro_RO: O să-ți placă aceste oferte grozave care au fost alese manual doar pentru tine.

en: You're done setting up your online store!
ro_RO: Ai terminat de configurat magazinul tău online!

en: Your business email
ro_RO: Adresa ta de email profesională

en: Your new site will replace the current one. Choose from 140+ professional templates or use AI.
ro_RO: Noul tău site îl va înlocui pe cel actual. Alege din peste 140 de modele profesionale sau utilizează AI-ul.

en: Your new site will replace the current one. Choose from 140+ professional templates.
ro_RO: Noul tău site îl va înlocui pe cel actual. Alege din peste 140 de modele profesionale.

en: Your new site will replace the current one. Use the same description or change it.
ro_RO: Noul tău site îl va înlocui pe cel actual. Utilizează aceeași descriere sau modific-o.

en: Your progress
ro_RO: Progresul tău

en: Your store name
ro_RO: Numele magazinului tău

en: Your website is already published and can be accessed using Hostinger free temporary subdomain right now. Here is the current URL of your website:
ro_RO: Site-ul tău este deja publicat și poate fi accesat chiar acum utilizând subdomeniul temporar gratuit de la Hostinger. Aici este URL-ul actual al site-ului tău:

en: hPanel - Billing
ro_RO: hPanel - Facturare

en: hPanel - Home
ro_RO: hPanel - Acasă

en: hPanel - Websites
ro_RO: hPanel - Site-uri web

en: https://hostinger.com
ro_RO: https://www.hostinger.com/ro

en: https://www.hostinger.com
ro_RO: https://www.hostinger.com/ro

en: on <a href="https://wordpress.org/support/plugin/hostinger/reviews/#new-post" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.org</a>
ro_RO: pe <a href="https://wordpress.org/support/plugin/hostinger/reviews/#new-post" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.org</a>

en: 👋 Welcome to WordPress
ro_RO: 👋 Bine ai venit la WordPress
